Medhjælper turnering

Medhjællperturneringen blev afholdt i fantastisk vejr og højt humør - og klubben vil gerne endnu engang takke alle medhjælpere for indsatsen i det forgangne år!


Se resultaterne herunder...

 

2023

Vindere individuel

Vindere hold

Nærmest hul

Årets medhjælper turnering blev afviklet i det smukkeste efterårsvejr, man kan ønske sig! Der blev spillet såvel individuelt stableford i tre rækker samt holdspil.

 

Vinderne i A rækken.

  1. Keld Poulsen med 36 point
  2. Morten Hjaltelin Korsgaard med 35 point
  3. Anders Joseph Jensen med 35 point.

 

Vinderne i B rækken.

  1. Willy Jensen med 37 point
  2. Mogens Højen med 37 point
  3. Karen Marie Houe med 36 point

 

Vinderne i C rækken.

  1. Henning Bjørndal med 32 point
  2. Connie Christensen med 32 point
  3. Kirsten Ingemann Jørgensen med 32 point.

 

Vinderne i holdspil.

  1. Henrik Pihl, Henning Bjørndal og Mogens Højen med 84 point
  2. Karin Andersen, Per Lørup og Lars Peter Hede med 82 point
  3. Ronald Pedersen, Henning Pedersen og Karen Marie Houe med 80 point.

 

Nærmest flag.

S 2: Christian Nystrup med 4,19 meter

S 9: Anders Joseph Jensen med 3,16 meter

N 8: Henning Pedersen med 4,22 meter

N 6: Kim Kristensen med 1 meter

n 4: Michael Bager med 3,18 meter

 

Bedste hilsner

Mai-Britt

2022

Hermed resultaterne fra medhjælper turneringen. Vi fik desværre ikke taget billeder!

 

Medhjælper turneringen blev afviklet i et godt blandet efterårsvejr med truende skyer, blæst, lidt sol ind imellem og korte kraftige byger! 

 

Trods vejret var humøret højt! Det fremgik dog tydeligt af scorekortene, hvornår byerne passerede!

 

Der blev spillet stableford i tre rækker. og der var nærmest flag på N 4, N 6; S2 og S 9.

 

Nærmest flag blev vundet af:

N 4: Kirsten Mehl med 3,27 cm

N 6: Sigurd Skovborg med 4,61 cm

S 2: Kirsten Mehl med 3,82 cm

S 9: Kim Kristensen med 97 cm

 

A rækken blev vundet af:

  1. Kim Kristensen med 34 point
  2. Kim Borg med 33 point
  3. Kirsten Mehl med 33 point
  4. Helle Skovborg med 32 point

 

B rækken blev vundet af:

  1. Vagn Borggaard Nielsen med 37 point
  2. Birthe Klopcke med 36 point
  3. Betty Iversen med 34 point
  4. Kjeld Overgaard med 30 point

 

C rækken blev vundet af:

  1. Anders Andersen med 35 point
  2. Elisabeth Munk Nielsen med 33 point
  3. Henning Bjørndahl med 31 point
  4. Kasper Hollænder Høyrup med 30 point 

 

Tak til alle vores fantastiske medhjælpere!! Uden jer vil vores klub ikke være den dejlige klub, den er i dag!!

Vi ser frem til samarbejdet med jer alle fremover!

 

2021

Nærmest hul

 

 

Nærmest hul:

 

S2 Bente Lyndrup

N6: Carl Gustav Larsen

N8: Jette Lørup

N4: Anders J. Jensen

S9: Thora Nielsen

A-rækken

A rækken:

1: Anders J. Jensen

4: Helge Yde

3: Michael Bager

2: Peter Kongsgaard 

B-rækken

B rækken:

2: Esther Poulsen

4: Leif Olesen

3: Poul Tousig

1: Thora Nielsen

C-rækken

C rækken

4: Henrik Førby

3: Per Jensen

2: Anders Andersen

1: Karin Andersen

Vinder holdkonkurrencen

Vinder af holdkonkurrencen:

Anders heegaard

Bodil Thorsen

Willy Jensen

Poul Erik Kristoffersen

2.plads holdkonkurrencen

2. plads i holdkonkurrencen:

Lone Knudsen

Gunner Bak Jensen

Bente Lyndrup

Else Hillstrøm